Detaliau

Saldainiai ir želė pupelės

Saldainiai ir želė pupelės

600 gramų želė pupelių kainuoja tiek pat, kiek 900 gramų saldainių. Kiekvienas saldainis kainuoja 5 centus, o želė pupelės - 30 centų. Jei želė pupelės sveria 8 gramus, Kiek sveria saldainis?

Sprendimas

600 gramų želė pupelių, jei žinome, kad kiekviena želė pupelė sveria 8 gramus, turi būti 75 želė pupelės (padalijant 600 iš 8). Kadangi kiekviena želė kainuoja 30 centų, 75 želė pupelės, sveriančios 600 gramų, bus 75 * 30 = 2250 centų vertės, tai yra 22,5 euro.

Žinoma, tai kainuos 900 gramų saldainių. Kadangi žinome, kad kiekvienas saldainis yra vertas 5 centų, mes galime žinoti, kiek saldainių jie mums dovanoja už 22,5 euro, padalindami jį iš 5, tai yra, 2250/5 = 450 saldainių. Kadangi tie 450 saldainių sveria 900 gramų, kiekvienas iš jų turi sverti 900/450 = 2 gramai.


Vaizdo įrašas: VMG. Desertas su pupelėmis. Alfas Ivanauskas. 2016. Virtuvės mitų griovėjai (Spalio Mėn 2021).